۰۲۱۴۴۱۹۴۴۴۲

کیفیت، محصول جدیدی برای ما نیست

بیست سال است که همراه ماست

سلفون

 در انوع مات، براق، طرح دار و مخملی وجود دارد. و کاربردهای مختلفی دارد. در انواع جعبه‌ها، پاکت‌ها، جلدهای کتاب‌ها و نشریات و کاتالوگ‌ها و... بمنظور ایجاد پایداری و دوام و زیبایی استفاده می‌شود.
در خصوص کاربری سلفون و استفاده از آن در کار های چاپی، پیشنهاد میکنیم با کارشناسان واحد سفارشات مجموعه شادرنگ که تبحر و تجربه کارهای مختلفی را دارند به صورت رایگان  مشاوره فرمایید.
 

سلفون حرارتی
در ین روش سلفون بوسیله حرارت و فشار روی سطح کاعذ می‌چسبد. حرارت لازم را یک سیلندر کروی که روغن با دمای بالا درون آن در گردش است تامین می‌کند.
این نوع سلفون از لحاظ کیفیت بهترین نوع است خصوصا پودری را که ماشین‌چی چاپ به منظور خشک شدن کارو جلوگیری از پشت زدن استفاده کرده کرده در کیفیت کار تاثیر می‌گذارد.
درصورتی که اگر در پروسه چاپ پودر زیادی استفاده شده باشد نمی‌توان از روش واتربیس برای سلفون کشی استفاده کرد.
 نکته حائز اهمیت این است که بعد از کشیدن سلفون روی کار به روش حرارتی در بعضی از رنگ‌های تمپلات نمی‌توانیم روی کار امباس کنیم.
سلفون این دستگاه دارای عرض‌ها و طول‌های مختلف است.

 سلفون سرد (واتر بیس)
در این نوع دستگاه چسب پایه آب داخل مخزن وجود دارد که سلفون خام از روی نوردی که داخل آن مخزن در حال چرخش است رد می‌شود و آغشته به چسب می‌شود و بعد سلفون آغشته به چسب روی کار کشیده می‌شود و تحت فشار می‌چسبد. سلفون این دستگاه هم مانند دستگاه حرارتی دارای طول و عرض‌های مختلف است.
یکی از مشکلاتی که این دستگاه دارد در مورد پودر کارهای چاپی است که بعد از کشیدن سلفون در اکثر مواقع به صورت حباب‌های کوچکی ظاهر می‌شود. براقیتی که در این نوع سلفون وجود دارد و ضخامت بالایش آنرا نسبت به سلفون حرارتی متمایز می‌کند، ولی در صورتی که روی سلفون مات این نوع کار نمی‌توان UV کشید و اگر این کار را بکنیم احتمال کنده شدن UV  وجود دارد.